Jdi na obsah Jdi na menu
 


metoda Collaborative Law

Jste úspěšní kolegové, advokátky nebo advokáti? Věnovali jste svému právnímu vzdělání a praxi spoustu energie a kus profesního života? Chcete se právu věnovat, stát vždy za svým klientem, a přesto pracovat technikami a postupy podobnými mediaci? Stalo se Vám, že klient  za Vámi primárně přišel jako za advokátem a nyní by spíše potřeboval Vaše mediační zkušenosti, Vy už ale mediaci u sebe s ohledem na ztrátu nestrannosti nabídnout nemůžete? Pak tu je pro Vás optimální řešení - proškolit se a pracovat se stejně zaměřenými kolegy pomocí metody Collaborative Law.

Co musíte umět?

Je optimální, pokud jste advokátem a zároveň aktivně působícím mediátorem nebo jste alespoň úspěšně absolvovali základní mediační výcvik v některém z renomovaných školících center nebo na vysoké škole. V takovém případě jsou Vám vlastní principy mimosoudního řešení sporů, ovládáte soft skills, jste nadáni empatií, máte proklientský přístup. Zbývá jediné, doplnit si v potřebném rozsahu specifika řešení konfliktů za pomoci metody Collaborative Law. 

Metoda Collaborative Law byla přednášena v rámci školení advokátů a později koncipientů ČAK. Ti, kteří tímto školením prošli, již mají započitatelné hodiny v rozsahu výuky ČAK, stejně tak jako kolegové a kolegyně, kteří se účastní odborných konferencí pořádaných IACP, GCLC, ENCP a evropskými národními uskupeními, stejně jako členové pracovních skupin. 

Ve spolupráci s ESI,  o.p.s. připravíme na klíč  školení či workshop z Collaborative Law, kde můžete získat potřebné znalosti a praxi  při řešení modelových případů se  zkušenými a pro metodu zapálenými lektorkami. Prerequsitou je osvědčení o minimálně 60 hodinách mediačního výcviku, popř. praxe mediátora, entusiasmus a ochota pracovat na poznání nových věcí.

Hezké a úspěšné dny Anna